Projekt Kawęczyńska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka komandytowa dawniej Fabryka na Pradze sp. z o.o.  zmieniła profil działalności i realizuje projekt inwestycyjny polegający na zmianie przeznaczenia istniejącego budynku fabrycznego na cele mieszkaniowe oraz wybudowania dwóch nowych budynków mieszkalno-usługowych.  Spółka  należy do grupy kapitałowej BUDREM z siedzibą w Ostrowie Wielkopolski.

Historia BUDREM to historia ciągłego rozwoju. Firma powstała w 1990 roku,  jako polska firma rodzinna i od początku działalności zajmuje się realizacją dużych obiektów handlowych i przemysłowych jako generalny wykonawca oraz całościową obsługą procesów inwestycyjnych, zrealizowała dotąd ponad 200 projektów budowlanych od stacji paliw, poprzez salony samochodowe, obiekty przemysłowe po galerie handlowe i wielorodzinne budynki mieszkalne. Od początku celem firmy była satysfakcja i zadowolenie klientów. Zaowocowało to wieloletnią współpracą m.in. z oczekującymi najwyższych standardów zachodnioeuropejskimi i amerykańskimi koncernami.

Obecnie BUDREM jest grupą kapitałową z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, która specjalizuje się w kompleksowej realizacji wysokobudżetowych projektów budowlanych. W ramach prowadzonej działalności, poza wiodącą spółką Zakład Budowlano-Remontowy BUDREM Sp. z o.o. sp. k., powstały podmioty wyspecjalizowane jak: BUDREM Stal Sp. z o.o. zajmująca się produkcją i montażem konstrukcji stalowych, Zakład Budowlano-Remontowy BUDREM Inwestycje i Nieruchomości sp. k., której głównym zadaniem jest budowa i prowadzenie parków handlowych MultiBox oraz spółki Projekt Park i Projekt Kawęczyńska realizujące projekty deweloperskie.

Profesjonalna kadra oraz wieloletnie doświadczenie BUDREM zapewniają wysoki poziom obsługi podczas realizacji projektów budowlanych. Gwarancją najwyższej jakości usług świadczonych przez firmę jest wprowadzony w 2002 roku system zarządzania jakością według normy ISO 9001-2000 w zakresie budownictwa ogólnego oraz wykonawstwa konstrukcji stalowych. W 2010 i 2011 roku została przeprowadzona aktualizacja certyfikatu według normy ISO 9001:2008 w zakresie: Nadzór nad wykonywaniem obiektów budownictwa ogólnego. Firma za swoją działalność została uhonorowana licznymi nagrodami.

BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE

Od 2011 r. firma poszerzyła swoją działalność o budownictwo mieszkaniowe. W 2013 r. została ukończona pierwsza inwestycja – Nowa Wileńska w Warszawie, w sierpniu 2016 roku została zakończona kolejna inwestycja mieszkaniowa Projekt Park w Legionowie. Aktualnie w trakcie realizacji jest Projekt Fabryka na Pradze, którego budowę rozpoczęto w styczniu 2016 roku, zlokalizowanego pomiędzy ulicami Kawęczyńską i Radzymińską na warszawskiej Starej Pradze. Planowane zakończenie inwestycji to I kw. 2018 roku. Szczegółowe informacja na stronie www.fabrykanapradze.pl

BUDREM zajmuje się projektami inwestycyjnymi kompleksowo, począwszy od zakupu gruntu poprzez realizację obiektu, uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie i serwisem obiektu.

Firma szczególną uwagę przywiązuje do wyboru lokalizacji pod przyszłe osiedla mieszkaniowe. Stąd szczególne zainteresowanie warszawską Pragą, która stanowi atrakcyjne miejsce do zamieszkania ze względu na swoją unikatowość – zachowany historyczny charakter i zespoły przedwojennej substancji miejskiej, bliskość ścisłego centrum miasta oraz dogodną komunikację dzięki II linii metra.

Dla bezpieczeństwa klientów nowe projekty będą realizowane przez spółki celowe powołane specjalnie dla poszczególnych inwestycji.