Nowa inwestycja FABRYKA NA PRADZE powstała w wyjątkowym miejscu nieopodal ulicy Ząbkowskiej, pomiędzy ulicami Kawęczyńską i Radzymińską. To tereny Starej Pragi, miejsca niezwykłego nie tylko po prawej stronie Wisły, ale i w całej Warszawie. Tylko tutaj zachowała się oryginalna, przedwojenna zabudowa, która nadaje dzielnicy niepowtarzalny klimat.

FABRYKA NA PRADZE to kolejna, po Nowej Wileńskiej, prawobrzeżna inwestycja firmy BUDREM, której nowoczesne mieszkania, soft-loty i lofty doskonale wpisują się w klimatyczne praskie otoczenie. Tutaj historia łączy się ze współczesnością, tworząc doskonałą symbiozę.

Ulica Kawęczyńska przeszła w ostatnim czasie rewitalizację, przywracającą jej przedwojenny charakter – odnowiono stary bruk, zainstalowano piękne latarnie, ustawiono stylowe ławki. Również stare kamienice i pofabryczne tereny otrzymują nowe życie. Przykładem może być dawna fabryka wódek Koneser, w której powstaje centrum kulturalno-usługowo-mieszkaniowe z kampusem Google (start-upowym centrum dla całej Europy Środkowo-Wschodniej). Obok remontowanych i adaptowanych budynków powstają nowoczesne, nawiązujące stylem do pofabrycznych loftów bądź też do sąsiednich praskich kamienic.

Praga jako dzielnica przeżywa obecnie swój renesans. Stała się modnym miejscem chętnie wybieranym przez młodych ludzi i artystów. Położona po prawej stronie Wisły, ale vis a vis Starego Miasta, jest wyjątkowo atrakcyjną lokalizacją, która dodatkowo zyskała po uruchomieniu drugiej linii metra. W okolicy są lokalne sklepy, bazarek, centrum handlowe Galeria Wileńska, szkoły i przedszkola, Wyższa Szkoła Menadżerska, Szkoła Muzyczna i ośrodki kulturalne takie jak Fabryka Trzciny, kino Praha, muzeum Warszawskiej Pragi i tętniąca życiem ulica Ząbkowska z jej pubami i restauracjami. Latem wystarczy krótki spacer, aby znaleźć się na nadwiślańskiej plaży lub skorzystać z oferty modnych klubów („La Playa”, „Plażowa” i „Temat Rzeka”), parku linowego, Parku Skaryszewskiego, Parku Praskiego i ZOO. W niedalekiej odległości znajduje się także warszawska chluba – Stadion Narodowy – centrum sportowe i rozrywkowe.

FABRYKA NA PRADZE jest bardzo dobrze skomunikowana z resztą miasta poprzez rozwiniętą sieć linii autobusowych (138, 156, 170, 338, N16, N66) i tramwajowych (13, 7). Jest także położona 5 minut spacerem od odnowionego i rozbudowanego dworca kolejowego Warszawa Wschodnia, który w przyszłości uzupełni stacja metra oraz 15 minut od dworca Warszawa Wileńska i stacji metra Dworzec Wileński, do których można także podjechać tramwajem i autobusem. Można również skorzystać z wypożyczalni rowerów miejskich Veturilo, której stanowisko znajduje się w pobliżu.