W nowym etapie inwestycji FABRYKA NA PRADZE – Kamienica zrewitalizujemy przedwojenną kamienicę przy ul. Folwarcznej 7. Kamienica znajduje się w niezwykle dynamicznie rozwijającej się części starej Pragi nieopodal ulicy Ząbkowskiej, pomiędzy ulicami Kawęczyńską i Radzymińską.

Stara Praga stała się modnym miejscem chętnie wybieranym przez młodych ludzi i artystów. Położona po prawej stronie Wisły, ale vis a vis Starego Miasta, jest wyjątkowo atrakcyjnym miejscem nie tylko po prawej stronie Wisły, ale i w całej Warszawie. Tylko tutaj zachowała się oryginalna, przedwojenna zabudowa, która nadaje dzielnicy niepowtarzalny klimat;  z brukowanymi ulicami, przedwojennymi podwórkami ze starymi bramami i kapliczkami. Wiele z tych starych kamienic i pofabrycznych terenów już odzyskało swój dawny blask lub jest w trakcie rewitalizacji. Jedną z takich rewitalizacji jest pofabryczny budynek przy ulicy Kawęczyńskiej 9, wchodzący w skład pierwszej części inwestycji Fabryka na Pradze. Budynek ten  został zrewitalizowany i przekształcony w lofty. Prace te zostały nagrodzone tytułem Budowa Roku 2017 (nagroda I stopnia) przyznanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.

Niektóre ulice, między innymi sąsiednia ulica Kawęczyńska, przeszły w ostatnim czasie rewitalizację przywracającą im przedwojenny charakter – odnowiono stary bruk, zainstalowano piękne latarnie, ustawiono stylowe ławki.

W okolicy są lokalne sklepy, bazarek, centrum handlowe Galeria Wileńska, szkoły i przedszkola, Wyższa Szkoła Menadżerska, Szkoła Muzyczna i ośrodki kulturalne takie jak Fabryka Trzciny, Kino Praha, Teatr Baj, muzeum Warszawskiej Pragi. Sąsiedztwo tętniącej życiem ulicy Ząbkowskiej  z jej pubami, restauracjami i Centrum Koneser może być miejscem spędzenia wolnego czasu w gronie znajomych bez konieczności używania samochodu. Latem wystarczy krótki spacer, aby znaleźć się na nadwiślańskiej plaży lub skorzystać z oferty modnych klubów, parku linowego, Parku Skaryszewskiego, Parku Praskiego i ZOO. W niewielkiej odległości znajduje się także warszawska chluba – Stadion Narodowy – centrum sportowe i rozrywkowe. Bazę dla młodych przedsiębiorców może stanowić Google Campus oraz liczne biura wielu firm, które od niedawna wybrały starą Pragę na lokalizację swoich biur.

Niewątpliwe atuty tej lokalizacji to łatwo dostępna sieć komunikacji miejskiej; kilka linii autobusowych i tramwajowych, a także bliskość (5 minut spacerem) odnowionego i rozbudowanego dworca kolejowego Warszawa Wschodnia, który w przyszłości uzupełni stacja metra.  Dworzec  Warszawa Wileńska i stacja metra Dworzec Wileński to tylko 15 minut na piechotę.

Sama Praga jest coraz przyjaźniejsza komunikacji rowerowej: z rosnącą liczbą ścieżek, kontrapasów i kilkudziesięcioma stacjami miejskich rowerów Veturilo, której stanowisko znajduje się w pobliżu.

„The Independent” wyróżnił warszawską Pragę wśród  10 europejskich dzielnic, które aktualnie są popularne i warto je odwiedzić.