Wszystkie mieszkania zostały sprzedane.

Do sprzedania mamy lokal usługowy o pow. 77,19 m², wejście bezpośrednio od ul. Folwarcznej.

„Fabryka na Pradze – Kamienica” przy ul. Folwarcznej 7 to niezwykle kameralny, tylko 26 mieszkań i 3 lokale usługowe, projekt. Ich niewielkie powierzchnie od 33 do 49 m² stanowią doskonałą ofertę dla młodych ludzi planujących zakup własnego mieszkania, jak również dla osób poszukujących małych lokali pod wynajem. Mieszkania na piętrach mają balkony, a na parterze, od strony dziedzińca – ogródki.

Trzypiętrową kamienicę wzniesiono w 1936 r. dla Wacława Łąckiego. Po jego śmierci właścicielem został syn – Krzysztof Łącki. W 1945 r. kamienica przeszła na własność Skarbu Państwa na podstawie dekretu Bieruta, a następnie w 2008 r. zwrócono ją ostatniemu właścicielowi – Panu Krzysztofowi Łąckiemu. Nieruchomość została kupiona bezpośrednio od właściciela.

Na tyłach budynku przed wojną znajdowała się wytwórnia alkoholi – Fabryka wódek i likierów „Reduta” Wacław Łącki. W odróżnieniu od innych kamienic czynszowych, które powstały w dalszej części Szmulowizny, mieszkania miały 3 metry wysokości i wszystkie wyposażone były w toalety. Część z nich miała łazienki, nigdy nie było wspólnych toalet na korytarzach.

Kamienica jest wpisana do gminnej ewidencji zabytków m.st. Warszawy. Elewacja w dużej części zachowała się w oryginale, lecz wewnątrz budynku zostało niewiele elementów pierwotnego wyposażenia: w przejściu bramowym zniszczona posadzka ceramiczna i bardzo zniszczone stare skrzynki na listy, klatki schodowe z oryginalną metalową balustradą i pochwytem drewnianym, stopnie schodów oraz posadzki podestów z szarych płytek lastriko z czarnymi wstawkami.

W trakcie prac remontowych jedna z dwóch klatek schodowych została zastąpiona nowoczesną windą, drugą odnowiliśmy z dużą dbałością o zachowanie  oryginalnych elementów jak balustrada schodowa i stopnie z lastriko. Nieużytkowe poddasze zamieniliśmy na mieszkania.

  • wysokość mieszkań: 2,97 m
  • duże drewniane okna na wzór pierwotnych
  • nowoczesna winda obsługująca kondygnacje od parteru do 3 piętra
  • ogrzewanie i ciepła woda z sieci miejskiej
  • komórki lokatorskie do każdego mieszkania
  • wideodomofon z kontrolą dostępu
  • brama od ulicy Folwarcznej, wejście do klatek schodowych z przejścia bramowego